Ještě než se rozběhne příprava na novou sezónu, kde opět budeme chtít hrát co nejvýše, dlužíme Vám náš pohled na již dohraný ročník.

V kontextu toho co již aktuálně víme, že z okresního přeboru nakonec postoupili tři týmy a my skončili čtvrtí je pro nás poněkud hořké smíření. Chtěli jsme se prát o nejvyšší příčky a udržet si tak otevřenou šanci na případný postup. Nyní už víme, že postupující jsou Žitenice, Úštěk a Lukavec, tedy, týmy se kterými jsme za různých okolností prohráli.

Výše zmíněným týmům posíláme gratulaci. Jde o naprosto oprávněné postupy!

My můžeme žehrat jen samy na sebe! Tento půlrok byl pro mě asi ten nejvíc náročný na psychickou stránku, protože v zákulisí se dělo spousta věcí, které nebyly úplně pozitivní. Vnímám to bohužel i tak, že tohle se přenášelo do výkonů i smýšlení některých jednotlivců.

První negativní věcí, která se stala před sezónou, bylo zranění kapitána Pavla Víta! Ten nakonec nebyl schopný se vrátit ani na část sezóny a bude pomalu vracet až v rámci letní přípravy.

Start do sezóny nám vyšel po „kvalitní“ zimní přípravě dobře…. Tři výhry v řadě byl dobrý start. Výkony to ale byly jako na houpačce. Poté přišel zápas v Žitenicích, kdy přišel další náraz na psychickou stránku. Do zápasu jsme nastupovali bez golmana a ještě s určitými absencemi. Když do toho všeho přičteme za jakých okolností se tam zápas hrál, bylo to těžké přijmout! Hned na to zápas s Lukavcem, který jsme měli zvládnout, ale naše zakončení bylo hodně žalostné! Poté přišlo utkání v Litoměřicích, kde jsme rychle vedli a vypadalo to dobře. Jenže individuální chyby nás srazili až na samotné dno! Zápas jsme doslova dokopali do penalt, které jsme pak nezvládli. A hned na to další zápas s aspirantem na vítězství v soutěži.. Úštěk… Zápas dvou poločasů.. v tom prvním jsme byly jednoznačně lepší, měli jsme šance, ale nedali jsme je! A druhý poločas jsme vyklidili pole … Úštěk nám dal tři branky a vyhrál. Tenhle zápas se jakoby něco zlomilo…. V Býčkovicích (i přes velké problémy domácích) jasná výhra! Doma poté výhra s rezervou Lovosic. V Budyni opět jednoznačná výhra. Těžší zápas v derby s Libochovicemi. Výhra 7:1. Bylo na nás vidět, že z nás jakoby něco spadlo, tým hrál uvolněně… bavil se fotbalem a chtěl! To se naplno projevilo v Dobříni, kdy jsme po poločase prohrávali nezaslouženě 1:0.. Výsledek jsme zvládli otočit na 3:1 když druhá půle byla jasně v naší režii. Poslední kolo doma Rovné už bylo jen potvrzení naší pohody. V trošku pozměněné sestavě jsme dokázali zvítězit.

Tento zápas byl pro mě na lavičce dost takový specifický. V tuto dobu už bylo jasné, že minimálně se dvěma hráči se budeme po posledním hvizdu loučit a jeden projevil zájem také odejít. Na poslední zápas tak byla plná soupiska. Tak nějak jsem cítil, že bych měl být na hřišti a poslední zápas si užít v dresu, ale rozhodl jsem se dát šanci rozloučit se odchozím, stejně tak jako Tomáš Chodura, který zamířil jen mezi diváky! Speciální to také bylo pro někoho jiného! Oslavenec Tomáš Prágl, který slavil krásných 60 let, byl na place a rozdával radost, tak jako za svých mladých let! Bylo velice speciální vidět, jak ve svých letech dokáže dát fotbalu lehkost, chytrost a radost ze hry jako takové. Vydržel parádních 33 minut a neztratil se.

Poté následovala dokopná, kde se mimo jiné rozdali jak je již u nás tradicí ocenění. Letos to bylo také dost speciální, protože o výsledkách nebylo pochyb a byly jednoznačné!

Loučící se Tomáš Uličný, který se bohužel po 4 letech v našem dresu vrací zpět do domovského Terezína vystřílel opět krále střelců!

Nejlepší tréninkovou morálku měl David Červený!

Dvě ceny si odnesl Šíma Baran! Nejvytíženější hráč sezóny v našem dresu a zároveň nejlepší hráč jarní části sezóny, kdy rozhodli 3 hlasy z 5.

Už před koncem sezóny se také vědělo, že v našem dresu dále nebude pokračovat Petr Kratochvíl, který odchází do Čížkovic a s největší pravděpodobností v našem dresu už také neuvidíme Fandu Horáka, který také projevil přání ještě hrát někde jinde. U Fandy ještě ale není nic hotové.

Ohledně příchodů budeme informovat později tento měsíc jakmile se rozběhnou přípravy!

A tým bude začínat přípravu 25.7. a během přípravy odehraje 3 zápasy. 2 venku a 1 doma.