Fotbalové soutěže bohužel ulehly předčasně k zimnímu spánku, ale my jsme se rozhodly, že vám přineseme novou rubriku s názvem „Na slovíčko… „ kde postupně vyzpovídáme vedení, trenéra a hráče samotné.

Jako první „trenér“ Miroslav Prágl …

1. Tak Mirku, sice nedohraný podzim díky covidu, ale jaká je / byla spokojenost?

 Popravdě, co mohu říct jiného, než že převládá spokojenost. Odehráli jsme sedm mistrovských zápasů, dvě pohárové utkání, čtyři přípravné duely a pouze jedinkrát jsme prohráli. Od samotného začátku letní přípravy, kdy jsme toho opravdu hodně naběhaly (skoro jako v zimním období…), měli naše výkony vzestupnou tendenci a na klukách byla vidět chuť! To se odrazilo i do sezóny, kde jsme šli zápas od zápasu s jasnou taktickou připraveností! Spousta z nás vnímala naší defenzivní práci v posledních sezonách řekněme jako problematickou, spoustu gólů jsme daly, ale spousty branek jsme dostaly. To byla první věc na, které jsme chtěli zapracovat a také zapracovali.  A i když ne všechny výhry v soutěži můžeme hodnotit jako zdařilé po stránce fotbalové, vždy si z toho kluci něco vzali a další zápas, podali kvalitnější týmový výkon. Takže jak říkám spokojenost.

2. Na podzim máte 7 výher ze 7 zápasů v soutěži a 2 výhry v poháru to asi není náhoda že?

Můj názor je takový (nikomu ho nepodsouvám, jde skutečně jen o můj pocit a názor) že to náhoda opravdu není.  Jak jsem již zmínil, od přípravy se naše výkony posouvali dopředu a já věděl, že pokud dokážeme přenést výkonost do soutěže, tak budeme opravdu nebezpeční pro každého soupeře. Má touha se naštěstí vyplnila a první dvě neskutečně těžká kola (Rovném a Lukavci), na velice neoblíbených venkovních hřištích, nám ukázala jak na tom tým skutečně je. Oba zápasy jsme dokázaly urvat a na tým to mělo skutečně obrovský vliv. Nálada byla výborná, tréninková morálka byla v rámci možností dobrá a to vše se odráželo do zápasů. Pohárová utkání se mi moc hodnotit nechtějí. Má to jednoduché vysvětlení. První kolo jsme hráli se soupeřem hrajícím o 2 soutěže níže, druhé kolo jsme odehráli hodně slátaní proti ještě více slátanému soupeři. To pro mě nebylo měřítko, spíše sem se bál aby se nikdo nezranil. Každopádně postupu dál si cením a těšíme se na další boje!

3. Co kabina? Jak funguje?

Parta kluků, která se tu nyní nachází je výborná, mladý kolektiv doplněný o zkušené borce. Každý se vzájemně respektuje a to se přenáší i na hřiště, kde až na pár výjimečných excesů, vše klape.  Tréninková morálka je z mého pohledu dobrá. Prostě laicky řečeno, kdo může a mohl trénovat, trénoval. Toto je dost ovlivněné také tím, že dost kluků bydlí dosti daleko od Černiva (Praha, Teplice atd.) a tyto kluky nenutíme jezdit na každý trénink. Takže i v tomto aspektu jsem spokojený s tím jak to v Černivě nyní funguje.

4. Máte v celku 4 hráče čtyřicátníků (Tomáš Chodura, Franta Horák, Roman Lubas, Jirka Lubas), jsi s nimi spokojen a mají celku co dát?

Nechtěl bych se pouštět do větších rozborů jednotlivě, ale každý tebou vyjmenovaný kluk má pro tým svůj velký přínos a já jsem moc rád, že tihle kluci v týmu pořád jsou. O fotbalových kvalitách si nemusíme povídat, jsou nesporné, ale to co mě těší je, že tihle kluci, se v pozadí angažují a starají o chod klubu.   Rovněž jsou i pro mě strašně důležití, protože krom provokací mladých při bagu na tréninku 🙂 jsou často mé další oči z lavičky!

5. Připravujete malé tréninkové hřiště, můžete k tomu něco říct? Pomůže vám?

Ano máš pravdu, hřiště aktuálně není ve fázi příprav, ale práce jedou na plný plyn. Chtěli bychom na něm už začít zimní přípravu. Aktuálně se nyní pracuje na prořezech umělého trávníku a správném položení. Světla jsou již naistalována a odzkoušena. Hřiště bude mít rozměr 31 x 15 M, čili asi maximum toho co jsme byly schopni realizovat na pozemku, který nám darovala obec! O tom jestli nám pomůže se netřeba bavit. Pomůže, a jak! Sám dobře výš, že sehnat peníze do fotbalu v dnešní době je bohužel čím dál těžším úkolem a často neřešitelným. V dnešní době, kdy je každý zaměstnám do dlouhého odpoledne, musíš trénovat večer. Zejména v zimním období to tedy znamená pronájem velkých hřišť s umělým osvětlením, která nejsou vůbec levnou záležitostí, nebo haly, které také nejsou zdarma… Tudíž naše osvětlené menší hřiště s umělým povrchem, bude mít pro domácí klubovou kasu obrovský benefit! Osobně jsem totiž přesvědčený, že na přípravu a trénink je takové hřiště dostačující – přeci jen hrajeme okres!  Ale nejde zde jen o nás, náš sokol má také přípravku, která toto bude hojně využívat ke svému zdokonalování!

6. Vrátím se k týmu. Máte v plánu přivézt nějakou posilu?

Jelikož se nyní soutěže nachází ve stavu hibernace, neřešíme tedy ani hráčské osazenstvo, i když je pravdou, že pár posil bychom vytipovaných měli. Jména si nechám pro sebe!  

7. Jarní část bude těžká a mnoho zápasů, tak kdy začnete pobírat tréninkové dávky?

No, to je dobrá otázka! Vše se bude odvíjet od epidemiologické situace a od toho co nám vláda dovolí. Předběžně můj osobní pocit a touha, je začít hned na začátku ledna. Pokud mám dobré informace a epidemie to dovolí, mělo by se začít hrát v soutěžích již na konci února, což je krátká doba na přípravu po takové pauze, která opět byla. Věřím ale, že se s tím popasujeme a navážeme na to, kde jsme přestali!   

8. Cítíte se jako aspirant na postup?

Na toto je ještě sakra brzy a nechtěl bych se pouštět do nějakých polemik. Vyhráli jsme vše, co jsme mohli, dostali jen tři branky v soutěži a tak by se snadno mohlo říct, že ano. Já ale sám za sebe říkám, že na tuhle odpověď si budeme muset počkat ještě dlouho a kdo ví… třeba naše výsledky a výkony budou mluvit samy za sebe.

9. Trenére díky za odpovědi a chcete něco říci závěrem?

To já děkuji za pozvání. Vím, že je na to ještě hrozně brzy, protože souhrnná slova díků ještě přijdou, ale chtěl bych poděkovat všem těm, kteří se podílejí na výstavbě hřiště, protože věřím, že to je jeden z těch světlých okamžiků a posunů fotbalu zase o kousek výše i v tak malé vísce jakou Černiv bezesporu je! 

Všem bych chtěl popřát v této nelehké době hlavně pevné zdraví a vzkázat všem, aby byly ohleduplní jeden k druhému a byly na sebe opatrní.

A úplným závěrem, kvapem se blíží čas Vánoc, svátků, velkého shonu, shánění dárků a nakonec čas přátelských a rodinných setkání, plných dobré nálady! Osobně bych tedy tímto chtěl popřát velice, klidné Vánoce plné pohody a radosti z maličkostí, neboť tento rok nám ukázal, že právě zdánlivě triviální a nám samozřejmé věci, můžou skončit jako lusknutím prstů! Buďte na sebe všichni opatrní! Buďte ohleduplní a věřím, že se všichni ve zdraví potkáme na palubovkách hal, zelených trávnících, v hledištích stadionů, nebo třeba u piva v restauracích!

  Mějte se fajn!