Dalším hostem na pokec je zkušený fotbalista Jirka Podařil…

Podo, začneme u tebe. V průběhu léta jsi měl velký výpadek … co se stalo?

Výpadek budu hodnotit jednoduše. Po, z mé strany téměř stoprocentně absolvované zimní přípravě včetně perfektního soustředění ze strany trenéra (tímto mu děkuji za přípravu) přišlo nařízení vlády ukončit naší činnost. Ta do mě nastartovala neskutečnou nechuť. S představou dalšího omezení a přerušení jsem neměl chuť znovu začít. Popravdě jsem chtěl ukončit kariéru. Ale fotbal mám na tolik rád a v Černive máme skvělou partu, tak i z tohoto důvodu jsem opět začal.

Po tvém znovuzapojení do týmu, ses dostával pomalu ale jistě do tréninkového a zápasového rytmu, ale tvá kondice nebyla bůhví jaká…, pak přišlo „ukončení“ soutěže… jak jsi to ty osobně vnímal?

Můj fyzický fond byl samozřejmě po půl roce nulový. Což je logické. Půlroční nic nedělání se na něm podepsalo. Ale jak říkáš, postupně jsem se do toho začal dostávat. Technika tam zůstala, což bylo vidět po pár trénincích 😉 nicméně fyzicky jsem se cítil na 20 minut.

Když jsi byl mimo tým, sledoval jsi, jak si kluci vedou?

To jak si kluci vedou, jsem samozřejmě sledoval. Občas jsem se byl i podívat.

Jak bys ty osobně zhodnotil odehrané zápasy?  Výkony, výsledky….

Odehrané zápasy byly až na pár malých chybiček na jedničku. Odbráněné na 100%,  což oproti minulé sezoně byl velký rozdíl. Žádný hurá fotbal. Bylo i vidět, že si každý plní svoji roli a plný bodový zisk byl zaslouženou odměnou.

Začít by se mělo hrát v únoru, na jeho konci abych byl přesnější. Příprava začíná 2 ledna. Myslíš, že budete připravení a že navážete na podzimní výsledky?

Připraveni budeme na 100 %.  Spousta z nás už trénuje pomalu teď. Takže navážeme na zimní přípravu a v únoru na to vlétneme v plné síle. Jen doufám, že už se nás zranění pustí. Ke konci sezóny to totiž nebylo růžové.

Pojďme trošku od fotbalu. COVID, jaký na to máš názor vzhledem ke sportu obecně?

Názor na covid?  To snad ani nemá cenu komentovat. Co se týče vesnického fotbalu venku, v přírodě, si myslím, že je nesmyslné jakékoliv omezení.

Co sis přál od ježíška a splní se to?

Od Ježíška si přeji jediné. Ať se sejdeme u štědrovečerního stolu, s celou mou rodinou, šťastní a zdraví. A to přeji každému. Na dárcích mi až tak moc nezáleží. Zdraví, zdraví a zase zdraví to je to nejdůležitější co máme. Když ho nemáme, jde pak vše stranou.

Jak ty vnímáš Vánoce jako takové?  Tvé dcerky už jsou velké ….

Vánoce milujeme. Je to nejkrásnější svátek.

Je něco co bys chtěl říci závěrem?

Závěrem bych chtěl říci jen to, že doufám, že se nám povede podstoupit kvalitní zimní přípravu a na jaře postoupit. B. Třída si myslím patří do Černiva.