TJ Viktorie Budyně n/O vs TJ Sokol Černiv

Říjen 19, 2019 | 15:30

Po mizerném výkonu bereme dva body…….

Do Budyně jsme oproti posledním zápasům odjížděly v hodně oslabené sestavě, ale s vírou že to nebude mít žádný vliv a kluci to odmakají….  Do utkání nemohli nastoupit Marek Šilhan – omluvenka, Zdeněk Bovška – silně nakopnutý kotník, Jirka Podařil – natažený lýtkový sval, Vašek Černý – angína, Jakub Štros – obnovené zranění kotníku, Pavel Vít – laboruje se zraněním kolene, a tak musel být povolán náš žolík Petr Vít a poslední záchranou byl Marcel Týce mladší.

Do utkání jsme vstoupily aktivně a jak už to tak u nás bývá (BOHUŽEL) do 15 minuty jsme měly vést 2:0 a možná nebylo co řešit. Zatímco my jsme si vypracovaly dost gólových příležitostí, které jsme trestuhodně zahazovaly, domácí si vytvořili šance dvě a z jedné padl gól. Po zahrané standardní situaci si úplně nerozuměli Míra Prágl  a Tomáš Chodura, když si druhý jmenovaný zařval, že si balon sebere a Míra Prágl ve výskoku skrčil hlavu. Balon kupodivu všech zamířil do opuštěné brány. 15 minuta 1:0 pro domácí. Druhou a poslední šanci měli domácí po další standardní situaci kdy trestuhodně sám hlavičkoval z malého vápna domácí stoper – bohudík minul! To bylo od domácích vše za celý první poločas a my byly neustále na polovině domácích .. jenže mělo to velké ale..  naše hra neměla tempo a už vůbec jsme se nepotýkaly s dobrým nastavením v hlavách, kdy jsme ztrácely opravdu snadné míče a nebyly jsme schopní si pořádně nahrát. Vyrovnání sice přišlo celkem brzy v 19 minutě, když krásný balon napříč vápnem poslal Kuba Horák a Šíma Baran si poradil a napálil míč nechytatelně do domácí svatyně. 1:1. Poté jsme si vypracovaly ještě několik gólových příležitostí, ale bohužel naše zakončení nemělo přesnost nebo mu chyběla razance viz šance Míry Prágla, Romana Lubase a Tomáše Uličného.. Míra Prágl zahrává volný přímí kop, stejně jako proti Žernosekám na stranu golmana, ten stačí zasáhnout a míč doslova vyplácnout před sebe nahoru – dobíhající Roman Lubas míč neodhadl dobře a hlavou ze dvou metrů od prázdné branky mine .. Po pěkné akci, kdy míč putoval z jedné několika narážečkami se ve finální fázi na vápně ocitne osamocený Tomáš Uličný, zkouší technický obstřel, ale rána je bohužel hodně slabá.

Druhá půle měla bohužel úplně stejný obrázek do 85 minuty… defakto tempo staré gardy – možná ještě horší … my neustále na polovině domácích, kteří se brání všemi možnými prostředky.  Bohužel i za hranou fotbalových pravidel, kdy zejména agilní Kuba Horák musel schytat opravdu nespočet nebezpečných zákroků na spodní část těla.. to do fotbalu opravdu nepatří..  🙁  takovéhle zákroky možná patří do ragby, ale ne do fotbalu. Do vedení se dostáváme v 64 minutě když si pěkně o Romana Lubase narazil míč Tom Uličný … míří sám na golmana a podél stojné nohy nás posílá do vedení. Vyrovnat mohli domácí po pěkné akce cca v 70 minutě když se ze strany dostal do vápna domácí záložník – bohudík minul bránu o hodně .. toto varování jakoby nám nestačilo.. zatímco my na polovině soupeře hrajeme po zemi ale hooodně nepřesně ve finální fázi, domácí se snaží každý možný míč cpát vrchem do našeho vápna. uklidnění může na naší straně přinést situace z 75 minuty, kdy se od poloviny hřiště řítí sám na golmana Tom Uličný.. bohužel asi střet myšlenek vyústil v opravdu mizerný lob, který končí za brankou! A jak se říká nedáš dostaneš … 85 minuta, naše jednoduchá hloupá ztráta míče na polovině soupeře.. jeden dlouhý nákop .. za naši obranu .. laxnost při bránění a je z toho vyrovnání.. 2:2!  Tohle námi opravdu zatřepalo a výsledkem mohlo být klidně i vítězství domácích, kteří si vypracovali ještě jednu obrovskou příležitost, když se po pěkné kolmici řítil sám na Toma jeden z útočníků.. bohudík Tom to dobře ustojí a lapí jeho příležitost! To byla asi poslední šance, která stojí za zmínku.

Penalty jsou loterie a zatímco my jsme ve všech úspěšní,Tomáš hned druhou domácí penaltu chytá! Dva body pro nás, které musíme vzít! Je zde však jedno velké varování! Tohle byl výkon hodný spíše spodních pater 3 třídy a my se musíme honem rychle dát dohromady, neboť na domácí půdě přivítáme jednoho z aspirantů na vítězství v OP a tím je Lukavec! ? Mladý dravý tým, který dle mnohých hraje svižný kombinační fotbal!

Říjen 19, 2019 15:30 Mistrovské utkání 2019/2020

TJ Viktorie Budyně n/O112Prohra