TJ Sokol Černiv vs TJ Slavoj Úštěk

Výhra
  • Pavel Vít - 1 branka(y)
5 září, 2020 | 17:00
Černiv

Další tři nejen důležité ale i potvrzené boby proti zatím nejvíc nepříjemnému soupeři!!

Trenér Míra Prágl :

Tak tohle byla opravdu těžká písemka! Zatím nejlepší soupeř, proti kterému jsme stáli včetně přípravy. Houževnatý, soubojový, rychlostně zdatný soupeř…. Těchto tří bodů si nesmírně cením ze dvou důvodů – opět s nulou vzadu a vítězství urvané na sílu! Fotbalově se nám tolik nedařilo jako v předchozích utkáních a kazili jsme jednoduché přihrávky. To dávalo vždy možnost k brejkovým situacím pro hosty. Do zápasu jsme sice vstoupili dobře, 15 minut jsme diktovali tempo a vytvořili si tlak, avšak rezultovalo z toho pouze nastřelené břevno z 25 metrů, které orazítkoval Zdeněk Bovška. Po dalších pěkných akcích hlavně z pravé strany nám chyběla přesnost pro finální přihrávku. V 17 minutě nám poprvé zatrnulo, když se po naší zbytečné a hloupé ztrátě dostali rychle dopředu hosté, kteří se řítili z úhlu samy na Toma a naštěstí selhali v koncovce, Tom v bráně nemusel zasahovat. Od té doby byla hra hodně neurovnaná z obou stran a byla plná soubojů a faulů… do poločasu se hrálo spíše mezi oběma šestnáctkami a bylo jasné, že zápas může rozhodnout jeden gól! Za zmínku ještě stojí “šance” hostí, kdy zdánlivě lehký nastřelený balon ze strany sebere v pohodě Tom,  noha se mu ale zasekla v trávníku a byla z toho šance pro hosty.. bohudík všichni z toho byly překvapení stejně jako my a balon projel bez povšimnutí celým vápnem.

Druhý poločas pro nás odstartoval přímo skvěle, 47 minuta, před vápno se dostává míč ke kapitánovi Pavlovi Vítovi, ten si svou obvyklou obhazovačkou dává balon do strany a pálí nechytatelnou pumelici pod břevno! 1:0. Hosty to na nějakých 10, 15 minut zmrazilo a byly jsme to my kdo byl klidnější na balonu. Bohužel ve finální třetině hřiště se nám vůbec nedařilo řešit situace dobře.  V 68 minutě jsme přežili tutovku hostí, když po jedné ze standardních situací pálil křížem jeden z hostujících hráčů, Tom byl už překonaný, ale naštěstí svou roli sehrál Pavel Mareš, který na brankové čáře balon doslova vyrazil!  Druhou velkou šanci měli hosté v 76 minutě, po dobré kombinaci se řítil ze strany hostující útočník, ale v prováhal možnost prvního zakončení a když se rozhodl zakončit byl už na svém místě Kuba Štros, který předvedl bravurní obranný zákrok! Z naší strany můžeme zmínit pouze dvě šance, Pavel Mareš dostal krásnou přihrávku, leč trochu ze strany, ale pozice ze které se dávají góly, bohužel místo střelby volil přihrávku pod sebe, kterou likvidují hosté. Druhá je dobře zahraná standardní situace na zadní tyč, kde se sám ocitá Kuba Horák, ale balon ze vzduchu špatně trefuje a mine zařízení. Hosty jsme drželi neustále ve hře zbytečnými ztrátami míče a pro mě netakticky hloupými fauly kolem vápna. Hosté měly výraznou výškovou převahu a kopali na můj vkus moc standardek. Kopali je opravdu dobře, ale my naštěstí zodpovědně bránili a vždy si dokázali poradit.

Sestava :

Chodura – Mareš, Hesko, Prágl, Štros – Horák J., Bovška, Vít Pav., Baran, – Uličný, Lubas R.

Střídající :

Péťa Vít, Jirka Lubas, Fanda Horák, Jirka Podařil, Michal Netolický,