TJ Sokol Černiv vs SK Sokol Malé Žernoseky

Výhra
  • Patrik Krebs - 1 branka(y)
  • Petr Hesko - 1 branka(y)
23 září, 2020 | 17:00
Černiv

Postup do další fáze okresního poháru se rodil hodně těžce, bohužel si za to můžeme sami….

” Je to tak, bohužel v hodně improvizované sestavě bez 6 hráčů základní sestavy jsme museli naskočit do těžkého utkání…..  nutno dodat že Žernoseky také nepřijeli v plné síle a také jim značná část základní sestavy chyběla. Hned od začátku zápasu bylo znát s jakou taktikou Žernoseky přijeli…. Hrát odzadu, dobře bránit a spoléhat na brejky. My jsme byly fotbalovější a působili jsme Žernosekům hned od začátku problémy. Bohužel to co se vskutku hrubě nedařilo bylo zakončení … 🙁

Ještě než jsme v 15 minutě vstřelili branku po pěkné kombinaci a trochu individuální práci Hesiho (Petr Hesko), který si v rychlosti navedl balon na střed hřiště, kde vymotal beka hostů a nekompromisně vedle vyběhnuvšího golmana zavěsil, jsme spálili dvě jasné gólové šance.  Po vstřelené brance v rozmezí 20 až 30 minuty jsme spálili další dvě nebo tři tutovky! Nejen Kuba Horák, ale i velezkušený Jirka Lubas si se svými šancemi nedovedli poradit ….  A tak zákonitě musel přijít trest … 31 minuta, nakopnutý balon hostů k našemu rohovému praporku útočníkova otočka, nakopnutý balon na druhou stranu našeho pokutového území, kde si ho hostující Spěváček v pohodě nikým neatakován zpracuje na prsa a “ranou” vedle Patrika Kalivody srovnává stav zápasu! Laxní přístup při bránění! To nás opařilo a do kabin jdeme za stavu 1:1..

Druhý poločas startuje ve stejném duchu… my se neustále tlačíme do koncovky, ale ta je hodně nepřesná. Hosté se k naší bráně dostávají jen sporadicky a Patrika Kalivodu moc neprověřují.. Sice si vypracovávají nějaké rohy, ale ty my zvládáme v pohodě od-bránit. Rozhodující branka padá po rohovém kopu, když si na hlavu naskakuje Patrik Krebs a na vzdálenější tyč uklízí svůj střelecký pokus. 75 minuta 2:1! To co jsme poté dokázali ještě opět nedat už snad urazilo i fotbalového pána boha a zejména Kuba Horák z toho musí mít noční můry! Chudák Kuba, ten měl na kopačce v tváří tvář gólmanovy minimálně 5  jasných příležitostí….. bohužel i u něj svítí po zápase 0 ve vstřelených brankách. Bohudík se nám to nevymstilo, i když sakra mohlo, to když se k nám do vápna dostali v 87 minutě hosté, po naší strašně hloupé ztrátě míče v prostředku hřiště. Hostující Černý se obtáčí kolem hesiho, ale bohudík včas vyběhnuvší Patrik Kalivoda jeho střelu vyráží! To mohla být naše klinická smrt. Po tomto už se nic naštěstí nestalo a my bereme hodně těsné vítězství. “

Mužem zápasu byl vyhodnocen Petr Hesko, který nastoupil na nezvyklém místě krajního záložníka a nutno dodat, že se s tím popasoval velice dobře!

V další kole, v pořadí 3tím, se představíme na hřišti FK Bechlín zs , ale to bude až na jaře (květen) následujícího roku!  V případě postupu do finále, hraného v červnu by nás čekal lepší tým z dvojice Litoměřicko B, Slavoj Úštěk!

Sestava:

Kalivoda – Horák F., Krebs, Prágl, Černý – Štros, Baran, Mareš, Hesko – Lubas J., Horák J.,

Na střídání :

Rohlíček, Bovška