TJ Sokol Černiv vs SK Lukavec

loss
Říjen 26, 2019 | 14:30
Černiv

Zasloužené vítězství po zodpovědném výkonu!

Do utkání proti Lukavci jsme nešli jako favorit, špíše naopak.  Vždyť před utkáním Lukavec poznal pouze jednoho přemožitele a drží se na špici! Bohužel my jsme do zápasu nastupovaly hodně slátní a v hodně improvizované sestavě. Chyběli – Zdeněk Bovška, Tomáš Uličný, Jirka Podařil, Jakub Štros, Michal Netolický a Pavel Vít … proto kdyby nám někdo nabídl bod před zápasem, asi bychom ho braly všemi deseti, až takový respekt jsme z utkání měly!

To byl také důvod, proč jsme se v tomto zápase chtěly prezentovat opatrným fotbalem hlavně ze zadního bloku a rychlé kontry, což se také podařilo a 3 z nich jsme dokázaly proměnit.

Na to jak opatrně jsme do zápasu vstoupily jsme klidně mohli vést po 15 minutách 2:0… nejprve šel sám na hostujícího Brožíka Šíma Baran, ale bohužel hostující gólman se poprvé vyznamenává a skvělým zákrokem likviduje tuto šanci. Po chvilce dostává od Míry Prágla nádhernou kolmici za obranu hostí Roman Lubas…. řítí se sám na Brožíka, ten našeho útočníka opět vychytal..

Lukavec se poté trochu vzchopil a držel balón… snažil se náš blok prolomit kombinačně, to se mu bohudík nedařilo. Kolem vápna jsme hrály hodně zodpovědně a tak to Lukavečtí zkoušeli střelbou zpoza vápna nebo jsme vše blokovaly na rohy, které jsme dobře odbránily! Lukavecké pokusy, které na Tomáše Choduru mířily, buď náš golman v pohodě pochytal, nebo končily hodně mimo naší branku. Prosadit jsme se dokázaly v 35 minutě opět po pěkném kontru, kdy Šíma nádhernou přihrávkou napříč pokutovým územím nachází úplně volného Romana Lubase, který se podél Brožíka tentokráte prosazuje. 1:0! O pár minut později se z poza vápna dostane ke střelbě Kuba Horák. Vyslal na Brožíka opravdu parádní projektil, který hostující gólman jen  s potížemi vyráží před sebe… bohužel dobíhající Patrik Krebs byl až příliš pomalý. Vedení se nám bohužel do půle nepodařilo udržet. Ve 45 minutě jsme propadly ve středu obrany a po nešťastném odrazu od Hesiho se řítí sám na Tomáše hostující Kolář. Ten prokazuje svou kvalitu a posílá nás do kabin za nerozhodného stavu 1:1!

Do druhé půle nechceme nic měnit a věříme, že to můžeme zvládnout! Lukavec nastoupil hodně aktivně a my jsme z toho byly asi překvapení. Od začátku jsme byly pod tlakem a často jsme jen volily odkop z nouze! Nicméně gólovou šanci si Lukavec nevypracoval. Opět to zkoušel hodně zpoza vápna a jeho pokusy většinou končili hodně daleko za naší brankou. Vedení nám vrací zpět Kuba Horák po krásné kolmé akci na tři dotyky od brány do brány! Míč putoval po transe Tomáš Chodura prodloužená hlava Patrikem Krebsem, prodloužená hlava Romanem Lubasem a samostatný nájezd Kuby Horáka, který propálil Brožíka! 63 min. 2:1! Lukavec to poté nezvládal psychicky… hráči se neustále dohadovali, hádali se mezi sebou a sprostě si nadávali i směrem ven ze hřiště což všechny přítomné zaskočilo. Přesto se Lukavci povedla jedna akce, která volala po gólu a vyrovnání! Propadli jsme směrem dozadu a ze strany se dostává ke střele jeden ze záložníků hostí, Tomáš s velkým úsilím střelu vyráží, ale bohužel jen na zadní tyč, do míst, kde dobíhal hostující útočník. Bohudík ve skluzu míč netrefí přesně a míč končí mimo… ouvej to mohlo být zlé..! Po zásluze platí nedáš dostaneš! Rozhodnutí přichází v 87 minutě! Míč si u lajny na prostředku hřiště bere Šíma Baran…. atakován postupně 3 hráči Lukavce.. všechny svými kličkami posílá na párek a krásnou přihrávkou posílá do úniku Pavla Mareše. Ten přebírá balon v situaci dva naši na samotného stopera hostí. Pavel se snaží balon z jedné nahrát na úplně volného Romana Lubase, bohužel trefuje nohy hostujícího stopera, který zavrávorá a upadne. Balon tak se štěstím zůstává volný a Pavel si ho bere zpět, postupuje z boku vápnem sám na Brožíka a přesto, že je nyní situace dva na golmana hostí, volí střelu na přední tyč, která je gólová! 3:1! Zápas už pak dohrajeme v klidu a připisujeme si pěkné 3 body!

Souhrnně si myslím, že jsme si vítězství zasloužily! Možná jsme nehrály ten nejhezčí fotbal, spíše jednoduchý na rychlé brejky, které na Lukavec platily, ale v součtu opravdu gólových šancí jsme na tom byly lépe. Hosté se snažili, ale jejich pokusy z poza vápna byly nepřesné nebo je pochytal dobře lapající Tomáš Chodura a ze spousty rohů, které hosté zahrávali, branku ohrozit nedokázali.

Říjen 26, 2019 14:30 Mistrovské utkání 2019/2020

Černiv