0
11 září, 2021 | 17:00
Černiv

Report

Sobotní odpoledne a podvečer se nesl ve slavnostním duchu…..  a to nejen důležitou domácí výhrou, ale bylo velice specifické a slavnostní pro našeho předsedu pana Týceho.  Před samotným zápasem pan Týce obdržel z rukou kapitána Zděndy Bovšky dárkový koš od hráčů Atýmu k jeho krásným 73 narozeninám, které měl v úterý 7.9.  To ale nebylo vše .. Ono magické datum 7.9. se zapíše do historie nejen Černivské kopané také tím, že pan Týce byl ten den vyznamenán plaketou Dr. Václava Jíry za celoživotní rozvoj fotbalu! Bohužel na slavnostním předání, které proběhlo v Praze pan Týce chyběl, ale jak se říká když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Toto je ocenění které si zaslouží být předáno z rukou samotného vedení FAČR a to se povedlo díky intervenci předsedy Okresu Litoměřice Honzy Novotného zprostředkovat.  Samotný začátek utkání tak orámovala další velká a slavnostní událost – předání plakety a ocenění z rukou druhého místopředsedy VV FAČR za Čechy pana Honzy Richtera a samozřejmě předsedy Okresu Litoměřice již zmíněného Honzy Novotného. Zmíněným pánům moc děkujeme!!!! Všichni víme, že ocenění je ve správných rukách a zcela po právu udělené!  Celé to vše bylo umocněné o to, že vše bylo až do samotného předávání utajeno a pro pana Týceho to tak byl zajisté emoční šok…

Poté už přišel na řadu samotný zápas, na klukách bylo vidět odhodlání a chuť ten den zakončit výhrou.  To se povedlo celkem přesvědčivým výsledkem, ale herně to tak jasné nebylo.  Hodnocení nám nabídne Míra Prágl

” První půle nabídla svižný fotbal s dost zakončeními na obou stranách hřiště, divácky myslím atraktivní utkání … My jsme herně byly lepším týmem.. aktivněji jsme se dostávaly do nebezpečných zakončení, ale buď byly nepřesné nebo nedůrazné. Do vedení se dostáváme Tomášem Uličným, který uklízí vrácený míč Romanem Lubasem ze zadní tyče. 17 minuta 1:0! Chvíli na to můžeme vedení zvýšit, ale Tomáš trefuje hlavou v jasné pozici pouze tyč.  Naštěstí nedáš dostaneš tady neplatí když v jasné situaci trefuje ze vzdálenosti penalty hostující záložník rukavice Tomáše v bráně. Druhou tutovku si hosté vypracovali chvíli poté když ze stejné pozice branku míjí úplně .. přečkali jsme to a mohly jsme jít do trháku, ale naše šance zůstaly nevyužité.  Do kabin tak jdeme za těsného vedení.

V poločase sem kluky spíše uklidňoval … byly jsme lepším týmem, ale chyběla tomu trpělivost a více přesnosti…. asi sem nás uklidnil až moc 😀 protože vstup do druhé půle nám nevyšel a 20 minut byly hosté lepším týmem! Koledovali jsme si o gól … Výsledkem byly dvě tutovky tváří v tvář Tomášovi po našich velice laxních chybách … také to jsme přečkaly a udeřily jsme na druhé straně! Patrik Krebs opřel svou střelu o jednoho z obránců a střela končí v pravém horním rohu ..! 69 minuta 2:0! Tohle byl zlom utkání .. nám se obrovsky ulevilo a zaplať bůh jsme se probudily….. chytly otěže zápasu a do konce je již nepustily ! Dokonce jsme po pěkných akcích přidaly další dvě branky … David Červený doslova zalepil odražený balon a napálil ho s přehledem pod víko! 87 minuta 3:0! Pokladník měl velkou radost 😀 !!  A v 89 minut bylo ještě veseleji .. z poza vápna nádhernou ranou střílí druhý gól Tomáš Uličný! 4:0!

Výsledek mě těší, těší mě i předvedená hra až na ten výpadek v druhé půli, ale čert to vem! Výhra a jdeme dál! Za týden pokračování v Lovosicích!

Jsem ale hrozně rád za pana Týceho!  On si to všechno zaslouží a jsem rád, že jsme mu daly k tomu všemu ještě 3 body! “