• Šimon Baran - 1 branka(y)
  • Zdeněk Bovška - 1 branka(y)
17 září, 2022 | 16:30

Report

A tým v Lukavci prohrál, ale ze zápasu může odejít se vztyčenou hlavou. Zápas odmakal, ale zradila ho koncovka!

“ Věděli jsme, že nás bude čekat těžké utkání a to se potvrdilo. Zatímco Lukavec dokázal zatím vše vyhrát a je sebevědomím nahoře, my jsme předvedli doposud jeden výkon, který byl podle mě hodný Černiva a to minulí týden proti Žitenicím. Bohužel, proti Lukavci nám opět vypadli další hráči, kteří by jinak v základu asi byly, ať už je to Tomáš Chodura, Patrik Krebs, Pavel Mareš, Pavel Vít! Když se k tomu přidá fakt že v den zápasu se někteří nesetkali s optimální formou bylo zaděláno na adrenalinový zápas.  To se taky potvrdilo, zápasy s Lukavcem mají pořád velký náboj a přesto, že se všichni mezi sebou velice dobře známe a mimo fotbal si spolu dáme klidně pivo, vlezeme na hřiště a nikdo nezná nikoho. Nevím čím to je, ale na hřišti je to pak vidět, emoce lítají od prvních minut.

Chtěli jsme do zápasu vstoupit opatrně a neudělat chybu, protože nově složená stoperská dvojice, nově složená střední záloha a defacto i nově složený útok (Roman Lubas stále laboruje se zraněním zad) se na hře týmu prostě musí podepsat. Přesto jsme byly v první půli až moc ustrašení a neřešili jsme situace tak jak jsem si představoval, že bychom je řešit měli. Ztráceli jsme strašně jednoduše míče, hloupou rozehrávkou jsme se dostávali pod tlak, ale Lukavec si šanci nevytvořil… Rohy a standardky jsme dobře hlídali, z nich si domácí nic nevypracovali. Bohužel inkasujeme po tak hloupé chybě, která mě mrzí. Kopeme po faulu balon nahoru, nikdo se vůbec neúčastní souboje o míč a domácí bek v pohodě hlavičkuje míč zpět, nedůraz a nedostoupení domácího Henzla znamená jeho úprk na Jirku Spodniaka 1:0 ! O minutu později jsme ale zpět v zápase, v 21 minutě Tomáš Uličný rychlou rozehrávkou přímáku na Zděndu Bovšku vytváří palebnou pozici a nutno dodat že Zděnda trefil přímo skvěle! 1:1! Poté jsme se dostali do dvou slibných příležitostí, ale bohužel špatnou finální přihrávkou jsme se připravili o možnost otočit zápas… viz přihrávka Šimona Barana na Kubu Horáka, který kdyby dostal dobrou přihrávku, mohl jít sám na golmana, bohužel takto byl Kuba zahnán někam mimo vápno….  Bohužel, opět náš nedůraz ve středu pole, rána z 20 metrů od domácího Henzla a domácí opět vedou … 41 min 2:1! Do poločasu se už nic nestalo.

O přestávce jsem kluky nabádal, aby jsme nepřestali běhat, protože když jsme byly v pohybu a hráli fotbal, dostali jsme domácí pod tlak. Kluci se hecli, poslechli a ve druhém poločase jsme předvedli diametrálně odlišný výkon. Hráli jsme s balonem, tlačili jsme se do zakončení, byly jsme přesní v tlaku na míč a dokázali tak domácím zatápět…  byly jsme druhou půli řekl bych lepším týmem… Lukavec těžil z brejků a za druhou půli jim můžeme zmínit přímák, který šel pod břevno, ale Jirka si to pohlídal. A poté proletěl míč malým vápnem na zadní tyč, kde ho domácí hráč netrefil…  My jsme naopak měli šance daleko větší, ale bohužel náš nedůraz v zakončení nebo prostě jen špatná přihrávka nás připravila o gól… Viz Roman Lubas sám před golmanem ale jeho zakončení levou nohou by chytil i golaman přípravky. Poté Roman Lubas opět … postupuje po pěkné kombinaci ze strany na golmana a správně přihrává před bránu kde nabíhal Šíma, ale přihrávka byla hodně špatná, nejen že byla skákavá, ale šla Šimonovi za tělo.. Poté z druhé strany Šimon pop narážečce s Tomem Uličným zakončuje, ale jen do prostoru kde byl domácí golman připraven. Poté se Šimon krásně uvolnil ve vápně ale při předložení před kasu mu selhala koordinace a míč končí za brankou.  Když jsme tohle všechno zahodili musel zákonitě přijít trest! Bohužel jsme si gól dali doslova sami! Jirka Spodniak má balon v rukavicích, hází ho vzduchem Hesimu, tomu se míč zmotá mezi nohama a pod tlakem o něj přichází, je tady brejk jak víno, zcela jednoduše přechází domácí Henzl přese mne, za to bych si taky nafackoval… a zakončuje přes nohu Zděndy Bovšky, který tečuje střelu do protipohybu Jirky. Domácí jdou do vedení 3:1 v 84 minutě! V 88 minutě dokážeme ještě zdramatizovat utkání, když se prosazuje Šimon Baran,  pak už se zápas dohrával za nestálého zakopávání míčů domácími a my jsme si už nic víc nedokázali vypracovat.