FK Libochovice vs TJ Sokol Černiv

Listopad 2, 2019 | 14:00

Derby je naše!

Další body do tabulky si připisujeme po opět velké válce! Kdo zná a ví jaká rivalita mezi naším a Libochovickým klubem panuje, tak věděl, že to opět bude třaskavé!

Toto se také potvrdilo! Libochovičtí za poslední rok prošli obrovskou obměnou kádru a v týmu mají samé mladé pušky! Věděli jsme, že bude potřeba chytit začátek utkání …. bohužel to se nám moc nepovedlo a Libochovičtí byly důraznější, rychlejší a přímočařejší! Pramenily z toho šance, které ale bohudík zůstaly nevyužité! Do vedení přesto šel náš hostitel, když ztrácíme jednoduchý balon ve středu hřiště (taková trošku naše specialita)… Hosté to zahrávají do strany odkud přiletí centr na úplně volného Hudíka, který míč uklidil .. 8 minuta 1:0. Bohudík jsme dokázaly odpovědět rychle a kuriózně. Pavel Mareš se postavil k zahrání rohového kopu a svůj balon zakroutil přesně za záda bezmocného golmana domácích! 10 min 1:1. Pak přichází pasáž kdy jsme zapnuly motory a začali hrát. Výsledkem bylo vstřelení vedoucí branky Šimonem Baranem, který se prosadil uvnitř vápna po pěkné akci. 19 min 1:2! Zhruba od 25 minuty nás Libochovice přimáčkli a výsledkem byly rohy, které jsme horko těžko odvracely! Bohužel v 31 minutě se po brilantně zahraném rohu, dostává k hlavičce Domácí Řezníček a srovnává skóre! 31 min 2:2! V tu dobu jsme byly opět hodně opaření a hosté toho dokonale využívají! Po našem hloupém propadnutí ze strany hřiště se balon dostává na úplně volného Turana, který propálil vše! 39 min 3:2!  Bohudík tato facka nám pomohla… Probraly jsme se a trošku přidali na obrátkách – výsledkem byla vyrovnávací branka do šaten, když se na zadní tyči prosazuje Míra Prágl! 43 minuta 3:3!

Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší, pohyblivější, zodpovědnější směrem dozadu a hlavně fotbalovější! Zápas se zlomil v 54 minutě, možná po nejhezčí akci zápasu – po sérii narážeček od stoperů, krajního obránce záložníka až po útok, se řítí sám na golmana domácích Tomáš Uličný a díky bohu se nemýlí! 3:4! Libochovice byly stejně opařené jako my při inkasované druhé a třetí brance a toho se nám daří využívat! Podnikáme rychlé kontry, které často končí faulem a my zahráváme poměrně dost standardních situací, ze kterých se nám bohužel nedaří skórovat. Zápas definitivně zlomíme na naší stranu v 74 minutě když se po rohu dostává k odraženému balonu Kuba Horák a napálí míč zpět kam patří – do brány.74 min – 3:5  Domácí Oliva může být rád, že balón už byl za brankovou čarou, protože zákrok rukou, kterou míč z branky vyrazil by musel sudí hodnotit jednoznačně červenou kartou! Libochovičtí závěr zápasu nezvládli a můžou být rádi že skóre zůstalo jen na 5 obdržených brankách! Své ooobr šance neproměnili třeba Šimon Baran, Patrik Krebs, Michal Netolický nebo Míra Prágl!

Domácí byly hodně frustrovaní a na hřišti to bohužel bylo vidět! Hrubé nadávání mezi sebou.. křičení na sebe… nesportovní zákroky! Sudí Bartůněk dle vyjádření diváků mohl v klidu rozdat tři červené karty a abychom byly spravedlivý jedna mohla být i na naší straně!

Derby jak má být!

Listopad 2, 2019 14:00 Mistrovské utkání 2019/2020