Slunce sotva vyšlo, v kalendáři škrtáme další den co se schoval v minulosti, když na rosou zmáčený černivský pažit kráčí první mládežníci z naší mladší a starší přípravky. Startuje totiž 2 ročník tréninkového kempu přípravek!

Je čtvrtek 5.8.2021 – 9 hodin ráno, když se v Černivě objevují známé mladé tváře, často v doprovodu svých rodičů, kteří “táhnou” kufry, tašky, batohy, aby předali své ratolesti na 4 dny, do nemilosrdných trenérských rukou. Tento rok bylo klasické trenérské duo Tomáš Chodura a šéftrenér Míra Kalivoda posíleno o dva hráče našeho A-týmu – Patrika Krebse a Zděndu Bovšku. Následně se ještě v pátek k trenérskému štábu připojil Zděnda Buriánek.

Jako první na řadu přichází klasicky ubytování – to si děti za pomoci trenérů, nebo rodičů staví samy, jako předchozí ročník! Stanové městečko se tentokrát rozrostlo o pár stanů v návaznosti na přibývající počet zúčastněných dětí. Těch bylo tentokrát 22 a to ještě 3 děti z důvodu dovolených chyběly. Tomu se říká parádní účast, které je třeba zatleskat!

Ubytování ale muselo být postaveno celkem rychle, neboť o hodinu a půl později už na děcka byla připravena první tréninková jednotka ze dvou plánovaných!

Po prvním a hned náročném tréninku se děti přesvědčily, že opravdu nepřijeli stanovat k rybníku 🙂 , ale že přijely opravdu pracovat. Následovala sprcha, rozvěšení propocených triček a hurá na polední pauzu s obědem za zásluhy 🙂 ! Jako každý rok se o hladové vyčerpané krky starala Vlaďka Marešová, tentokráte s pomocí Lucie Kalivodové. Oběma je potřeba opět velice poděkovat a to nejen za uvařená jídla, ale i celkově za servis, který poskytovali během celého soustředění! DĚKUJEME A VELICE SI TOHO VÁŽÍME! Když už ale jsme u pokrmů a slov díků, tak je nutné OBROVSKY PODĚKOVAT také rodičům dětí, kteří nejen že našim trenérům své ratolesti svěří, ale i za to, jak svá dítka předzásobili, co se vitamínů týká. Po celou dobu konání byl vždy dostatek veškerého ovoce – banány, melouny, meruňky atd. K snídani a nebo jen na chuť ke kávě 🙂 jak říkají trenéři 🙂 bylo pak napečeno mnoho dobrého – od bábovky až po výborné buchty! První oběd byl lehčího charakteru a sice špagety s boloňskou omáčkou.

Po dobrém obídku následoval polední “klid” (nutno dodat, že v podání dětí to znamenalo volný čas strávený děláním blbostí na dětském hřišti, nebo kolotoči 🙂 , děti prostě nemají nikdy dost 🙂 ) a pro trenéry to byl čas na kávu, dobrou buchtu a poradu co a a jak s odpoledním tréninkem.

Před startem druhého tréninku dne byla svolána krátká porada do kabiny, kde proběhlo zhodnocení prvního tréninku a vysvětlení co se bude dít dále.

Druhá tréninková jednotka byla lehčího charakteru když převládali hry a fotbálek.

Po odpoledním tréninku následovala svačina, volný program a večeře v podobě opékání buřtů. Na první den to byla solidní porce zábavy a věřím že děti usínaly unavené ale šťastné, protože co je víc než, když si děti hrají ! – ne na telefonech a tabletech, ale venku, v přírodě a s kamarády! To je prostě nejvíc!

Druhý den (pátek) byl program dost podobný tomu prvnímu ovšem doplněn již o snídani mezi šampiony. Poté dopolední trénink, oběd kdy se podávalo výborné kuře a bramborová kaše, polední klid (opět lítání po hřišti, lezení na překážkách dětského hřiště nebo kolotoči) odpolední trénink, večeře, volný večerní program a spát!

Den třetí – sobota – pro děti asi nejlepší den. Na pořadu dne po kvalitní snídani, dopolední trénink, kdy golmany si vzal na starost Tomáš Chodura a zbytek trénoval pod vedením Míry Kalivody a Zděndy Buriánka, poté oběd, návštěva a projížďky na koních na farmě u Čtrnáctých, odpolední trénink, poté fandit Atýmu v přátelském zápase a nakonec večerní temná stezka odvahy zakončená krásným ohňostrojem! Za již zmíněnou stezku odvahy je potřeba děti opravdu vyzdvihnout neboť v době před samotným zahájením se spustil z nebes velký liják a děti to prostě chtěli absolvovat i za takto těžkých podmínek! Odměnou za toto počínání v neustálém lijáku jim byl opravdu nádherný ohňostroj, který byl dárkem od Jirky Svobody! Tímto mu také strašně moc děkujeme!

V neděli, opět po vydatné snídani, byl programu modelový zápas mezi sebou. Děti se vůbec nešetřili a hrálo se pěkně od podlahy ´:-) , k obědu pak byla výborná pizza z Roudnice nad Labem. Poté přišel už jen příjezd rodičů, balení, loučení a odjezd směr domovy! 2 ročník končí happyendem! nikdo se nezranil a všichni si to náramně užili!

Na závěr pak přikládám souhrn Míry Kalivody : ” Celý kemp hodnotím opět opravdu kladně. Naše fotbalové naděje pracovaly dobře a hlavně zodpovědně! Poslední den už na dětech byla znát únava (na dvoufázové tréninky si člověk musí zvyknout, ale to se nedá za 4 dny na kempu), Z mého pohledu se na dětech opět projeví určitý posun a progres ve výkonosti, což bylo a je samozřejmě žádoucím prvkem. Svůj účel to tedy určitě splnilo! Počasí letos vyšlo o mnoho lépe, když nebyly takové tropy. Kaňkou tak zůstává pouze sobotní večerní liják, který ale děcka přestála náramně. Za sebe bych chtěl poděkovat rodičům za napečené dobroty a dodané vitamíny! Dále bych chtěl poděkovat Lucii a Vlaďce za perfektní servis během celého kempu. Dále poděkování patří Jirkovi Svobodovi za super deštivý ale nádherný ohňostroj! Dále patří velké díky Zděnkům, Patrikovi a Tomášovi za pomoc a v neposlední řadě velké díky patří hlavnímu fotografovi Jirkovi Lubasovi, který vše pečlivě zaznamenal! Prostě všem – DÍKY! “

Na tato slova není třeba nic již dále navlékat a tak se společnými fotkami jen loučíme, abychom příští rok opět navázaly! Pečlivý souhrn den po dni naleznete na našich facebookových stránkách kde jsme jako TJ Sokol Černiv ! Zde také naleznete mnohem a mnohem více fotografií mapujících celý kemp!

0 0 votes